Przenosnik ciegnowy tasmowy

Samymi z najczęściej stosowanych urządzeń do transportu oraz dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy spożywa w właściwie wszystkim sklepie produkującym suche mieszanki, jednak nie tylko. Miejsc, w których podajniki znajdują swoje przeznaczenie jest dobrze moc oraz nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest daniem, które służy do transportowania przeróżnych pyłów, z bardzo miałkich do ziaren o wielkiej granulacji. Dzięki temu jego przeznaczenia są bardzo szerokie. Ponadto dodatkowym atutem tego podejścia jest fakt, iż transport tychże pyłów dokonywać się może także w stylu, jak i pod dowolnym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Ważne z nich przedstawiają się większą mocą i - co za tym chodzi - większą wydajnością. Jeżeli natomiast chodzi o przenośniki korytowe więc ich ogromnym plusem jest fakt, że idą na ławy dostęp do przenośnika co z zmiany jest niezastąpione w formy, gdy potrzebujemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe podejmuje się pod uwagę przede wszystkim wydajność godzinową. Właściwie dobrane produkty i specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego dania oraz niezawodność, nawet w przypadku przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Istotnym jest, że przenośniki ślimakowe przeważnie są wykonywane razem z własnymi wytycznymi podanymi przez klienta. Szczególnie istotą sprawą jest długość i wielkość urządzenia, lecz też umiejscowienie wlotu i wylotu oraz ustalenie kąta nachylenia. Często spełnia się wersje wzmocnione podajników ze względu na pracę dania w szczególnie ciężkich warunkach.

Dobrym jest ogromna skala obszarów, w których mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Można je znaleźć również w betoniarniach, przy piecach grzewczych jak oraz w sektorze spożywczym. Bardzo często nawiązuje się z nich w trakcie obróbki zboża, na dowód do jego przewidywania albo jeszcze czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie korzystają także hodowcy, którzy przy ich użytkowaniu mieszają i podają suchą karmę zwierzętom.