Gastronomia zerkow

Płytki bezpieczeństwa są określane także mianem głowicy bezpieczeństwa lub membrany. Sposób zastosowania stanowi reakcję na badanie, co więc istnieje ograniczona bezpieczeństwa.

Zadaniem płytek bezpieczeństwa jest skierowanie we normalne miejsce zbyt wysokiego ciśnienia, które zachodzi na produkt awarii. Urządzenia potrafią być wręczane w dalekich systemach. Dzielą się między sobą w relacje od typie instalacji i medium. Mogą liczyć oryginalne kształty, inne sposoby rozwiązań technologicznych, jakie wykorzystano na etapie realizacji. Mogą być także zbudowane z własnych materiałów.

Zasada działania płytek bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) polega na tym, że medium robocze zostaje błyskawicznie odprowadzone z zabezpieczonego urządzenia poprzez pusty przekrój, jaki został zrobiony w skutku rozerwania wymiennej płytki.

Płytki bezpieczeństwa potrafią stanowić sam dostosowane do gustu instalacji czy urządzenia. Realizowane są razem z wymogami klienta. Zdecydowanie największą sławą bawią się płytki, które potrafią fabryczne napięcie. Kiedy ciśnienie np. w zbiorniku osiągnie zagrażającą wysokość nastąpi rozerwanie płytki. Dzięki temu ryzyko awarii staje się zdecydowanie mniejsze.

W sprzedaży dostępne są płytki nacinane laserowo, przy zastosowaniu technologii Gi laserowej.

Bardzo modne jest wykorzystanie płytek bezpieczeństwa w połączeniu z zaworami bezpieczeństwa. W takim programie płytka stanowi dla zaworu ochronę przed korozją, zabrudzeniem czy zniszczeniem, które ponoszą w rezultacie działania czynników atmosferycznych.

Wszystkie płytki i zawory muszą spełniać restrykcyjne normy bezpieczeństwa, jakie są podyktowane przepisami prawa.